جایگاه گیاهان دارویی در درمان سرماخوردگی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #91874
  m.adibian
  مشارکت کننده

  سرماخوردگی تا زمانی که به گلودرد ترشحی و لک‌های پنیری شکل روی لوزه‌ها ایجاد نشود را می‌توان با کمک داروهای گیاهی درمان کرد.
  دکتر فرشاد هاشمیان دبیر انجمن علمی داروسازان ایران افزود: تا موقعی که سرماخوردگی به ترشح روی لوزه‌ها منجر نشود، را می‌توان بدون مراجعه به پزشک با کمک گیاهان دارویی همچون آویشن درمان کرد.

  هاشمیان تصریح کرد: داروهای گیاهی همانند داروهای شیمیایی ممکن است دارای عارضه و یا تداخل دارویی شوند بنابراین همان نگرانی‌هایی که در مورد مصرف داروهای شیمیایی وجود دارد در مورد داروهای گیاهی نیز صادق است.

  دبیر انجمن علمی داروسازان ایران با اشاره بر جایگاه داروهای شیمیایی و گیاهی در راستای درمان بیماری‌ها خاطر نشان کرد: چنانچه هر کدام از گیاهان دارویی و شیمیایی در جایگاه خود به درستی مصرف شوند تاثیر مثبتی بر روند بهبود بیماری خواهند داشت و اگر برخلاف جایگاه خود مصرف شوند مشکلات و عوارض عدیده‌ای به دنبال خواهند داشت.

  وی با نگاهی به فرهنگ مصرف داروهای گیاهی در ایران و دیگر کشورهای اروپایی یادآور شد: مصرف داروهای گیاهی در کشورهای مختلف بنا بر فرهنگ مصرفی مردم اندکی متفاوت است و میزان مصرف گیاهان دارویی در چین و کشورهای اروپایی بیشتر و در ایران نیز رو به افزایش است.

  هاشمیان در مقایسه بین عوارض داروهای شیمیایی با داروهای گیاهی افزود: به هیچ عنوان نمی‌توان با قاطعیت گفت که داروهای گیاهی عارضه‌ای ایجاد نمی‌کنند اما در مجموع عوارض داروهای گیاهی اندکی کمتر از داروهای شیمیایی است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.