تغذیه لازم برای گر گرفتگی خانم ها

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66728
  mosavi
  مشارکت کننده

  خانم ها در دوران یائسگی دچار علائم مختلفی می شوند که گر گرفتگی یکی از آنهاست.برای رفع این علائم رژیم های غذایی و مکمل های مختلفی را امتحان می کنند، اما اغلب نتایج متناقض است. حال تعدادی از راه حل های غذایی را برای کاهش یا رفع گر گرفتگی بیان می کنيم.
  مواد غذایی مضر: مواد غذایی زیر را مصرف نکنید، زیرا در بیشتر خانم ها باعث تشدید علائم گر گرفتگی می شوند:
  قهوه
  نوشابه های حاوی کافئین مثل کولا
  غذاهای ادویه دار
  سیگار کشیدن
  مواد غذایی مفید:
  سویا: سویا حاوی فیتواستروژن هاست (موادی شبیه هورمون زنانه استروژن). در ژاپن به علت مصرف زیاد غذاهای حاوی سویا در برنامه غذایی روزانه، میزان علائم یائسگی در خانم های یائسه، یک سوم کشور آمریکا و کاناداست. در واقع کلمه ای برای بیان گرگرفتگی در زبان ژاپنی وجود ندارد. اما آزمایشات بالینی معمولاً نتایج موثری در برندارند. مطمئن ترین و بهترین شیوه، مصرف فرآورده های حاوی سویا مثل شیر سویا در برنامه غذایی روزانه است. انجمن یائسگی آمریکای شمالی در سال 2000 میلادی توصیه کرد، مصرف روزانه 80- 40 میلی گرم ایزوفلاورن ها، علائم یائسگی را کاهش می دهد که معادل 2-1 واحد فرآورده های سویاست.
  سایر مکمل های معمول برای گر گرفتگی :
  ویتامین E
  سیب زمینی هندی وحشی
  روغن علف خر (حشیشه الحمار)
  البته دلایل علمی محکمی برای اثرات این مکمل ها وجود ندارد. بنابراین بهتر است قبل از مصرف این مکمل های گیاهی با پزشک خود مشورت کنید تا از تداخل آنها با داروهای مصرفی خود جلوگیری کنید.
  منبع: تبيان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.