تغذیه با رژیم غذایی پروتیئن دار

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #116224
  vida samiee
  مدیر

  تغذیه با رژیم غذایی پروتیئن دار بحث مورد نظر ما است ببینیم این نوع تغذیه برای سلامتی می تواند خوب باشد یا نه . اندازه پروتئین مورد نیاز بدن چقدر باید باشد . غذاهای پروتئین دار در بدن چه کارهایی انجام می دهند و آیا برای بدن ضرر ندارند .سپس به پروتئین موجود در گوشت گاو و گوسفند و ماهی می پردازیم سپس عارضه های پروتئین را مورد بررسی قرار می دهیم

  رژیم های غذایی با پروتئین بالا خوب هستند یا بد؟
  در حالیکه با خوردن استیک، همبرگر، پنیر، و بیکن جشن می گیرید وزن خود را کم کنید؟ بدون احساس گرسنگی؟ دوست نداشتن چیست؟ دوستداران گوشت به سمت برنامه هایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات کم مانند اتکینز، زون، پودر پروتئین و شوگرباسترز(اسامی رژیمهای غذایی) هجوم آورده اند. در حالیکه این رژیم های غذایی ممکن است جواب دهند، شما نیاز دارید خطرات و پاداش ها را قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام برای شما مناسب است، به دقت در نظر بگیرید.

  چقدر پروتئین؟
  بیشتر آمریکائیها 12 تا 18 درصد کالری روزانه شان را از پروتئین می گیرند. با یک رژیم غذایی با پروتئین بالا ، این مقدار می تواند بیشتر از این باشد. پروتئین ممکن است نصف کالری روزانه شما باشد. بیشتر این پروتئین اضافی از منابعی مانند گوشت، تخم مرغ و پنیر می آید. اغلب، این رژیم های غذایی، غذاهایی مانند غلات، حبوبات، دانه های غلات، میوه ها، و سبزیجات را به شدت محدود می کنند. آیا آنها جواب می دهند؟ تحقیقات می گوید بله.

  رژیم های غذایی با پروتئین بالا چگونه کار می کنند؟
  زمانی که شما کربو هیدرات ها را حذف می کنید، به سرعت وزنتان کم می شود چون شما آب از دست می دهید. سپس، بدون کربوهیدرات اضافه ، بدن شروع به سوزاندن چربی خودش به عنوان سوخت می کند، حالتی که کتوز نام دارد. این ممکن است رژیم گرفتن را راحت تر کند چون شما احساس گرسنگی کمتری می کنید. اما کتوز می تواند باعث سردرد، تحریک پذیری، حالت تهوع، مشکل کلیه و تپش قلب گردد.

  آیا رژیم های غذایی با پروتئین بالا ایمن هستند؟
  کارشناسان پزشکی موافق نیستند. انجمن قلب آمریکا، رژیم های غذایی با پروتئین بالا را توصیه نمی کند. گوشت ها و فرآورده های لبنی پر چرب می تواند کلسترول خون و خطر بروز حمله قلبی را در شما افزایش دهد . نخوردن سبزیجات و دانه حبوبات بدن شما را از فیبر و مواد مغذی حیاتی محروم می سازد. با این وجود، رژیم های غذایی با پروتئین بالا می توانند در مبارزه با چاقی کمک کنند. یک رژیم غذایی مناسب، که چربی را حذف می کند اما کربوهیدرات های بسیار زیاد را نگه می دارد، ممکن است با خیال راحت کار کند.

  شروع یک رژیم غذایی با پروتئین بالا
  انتخاب گر باشید. مغذی ترین برنامه هایی که پروتئین بالایی دارند چربی کمی دارند و شامل برخی از کربو هیدرات ها هستند. از برنامه های غذایی افراطی، که بیشترین کمک را از گوشت های پرچرب می گیرند و بدون سبزیجات و دانه های غلات هستند، اجتناب کنید. پزشک شما ممکن است بتواند شما را به سمت برنامه های غذایی بهتری هدایت کند.

  به گوشت گاو با پروتئین بالا خوش آمد بگویید
  هیچ چیز نمی تواند مثل یک استیک آبدارخوشمزه پروتئین داشته باشد . و اگر شما یک برش بدون چربی انتخاب کنید، تمام پروتئین را با کمترین چربی دریافت خواهید کرد. در حقیقت، یک برش بدون چربی از گوشت گاو مثل یک استیک گرد نمی تواند چربی اشباع شده بیشتری از یک سینه مرغ بدون پوست با همان اندازه داشته باشد.

  به گوشت سفید فکر کنید
  مرغ و ماکیان در یک رژیم غذایی با پروتئین بالا سهم بسیار زیادی دارند. اگر شما گوشت سفید را انتخاب کنید چربی کمتری نسبت به زمانیکه گوشت قرمز می خورید دریافت می کنید. برای بیشتر لاغر کردن وعده غذاییتان ، پوست گوشت، که به سرعت به چربی اشباع شده تبدیل می شود را جدا کنید.

  ماهی دارای چربی های سالم است
  ماهی نیازی به تجزیه و تحلیل زیاد ندارد. سرشار از پروتئین است و تقریبا همیشه چربی کمی دارد.حتی ماهی هایی که چربی بیشتری دارند، مانند ماهی قزل آلا یا ماهی تن گزینه های خوبی هستند. به این خاطر که چربی این ماهی ها عموما از نوع سالم برای قلب که به عنوان اسیدهای چرب امگا 3 شناخته شده اند، هستند. بیشتر رژیم های غذایی به اندازه کافی از این چربی مفید که می تواندخطر ابتلا به سرطان، ورم مفاصل و امراض قلبی را کاهش دهد ،ندارند.

  تخم مرغ ها از نوع پروتئین های کم ارزش هستند
  زرده تخم مرغ مقدار بسیار زیادی کلسترول دارد، اما یک عدد در روز برای بزرگسالان سالم بی ضرر است. زرده تخم مرغ تمام کلسترول و کمتر از نصف پروتئین را در خود دارد، بنابراین شما می توانید سفیده تخم مرغ را انتخاب کنید. اما حتی اگر زرده تخم مرغ را می خورید، به یاد داشته باشید فقط مقدار کمی از کلسترول موجود در غذا وارد جریان خون شما می شود. چربی های اشباع شده و چربی های ترانس احتمال افزایش سطح کلسترول خون شما را دارند.

  سویا نیز پروتئین بسیار بالایی دارد
  توفو، سویا برگر، و سایر غذاهایی که با سویا درست می شوند منابع پروتئین مغذی گیاهی هستند. جایزه اضافه شده: خوردن روزانه 25 گرم پروتئین سویا می تواند کلسترول خون را کاهش دهد.
  .
  لوبیا: سرشار از فیبر و پروتئین
  لوبیا دارای ترکیب قدرتمندی است. آن دارای پروتئین و سرشار از فیبر است. در کنار پروتئین، فیبر به شما کمک می کند بیشتر احساس سیری کنید و همچنین در کاهش کلسترول کمک می کند. یک و نیم فنجان از لوبیا تقریبا به اندازه 3 اونس گوشت گاو آب پز پروتئین دارد.

  فرآورده های لبنی کم چرب
  شیر، پنیر، و ماست فقط غنی ازپروتئین نیستند، آنها همچنین کلسیم را به منظور داشتن استخوانهای محکم و یک قلب سالم فراهم می کنند. فراورده های لبنی کم چرب، بدون چرب، یا کم چرب شده می تواند در نگه داشتن کم تعداد کالری کمک کند.

  غلات سبوس دار و فیبر امتحان کنید
  بیشتر رژیم های غذایی با پروتئین بالا غلات را محدود می کنند، بنابراین مطمئن باشید غلاتی که می خورید سهم خود را بخوبی انجام می دهند. از نان و پاستای سفید دور باشید و در عوض از هم خانواده ی سبوس دارشان استفاده کنید. نسخه های سبوس دار سرشار از فیبر هستند که می تواند در یک رژیم غذایی با پروتئین بالا کم باشد. غلات یا خواراکیهای با پروتئین بالا نیز می تواند سریع تقویت کند. فقط مطمئن باشید که آنها قند یا چربی زیادی ندارند.

  برای میوه ها و سبزیجات جا بگذارید
  مطمئن باشید میوه ها و سبزیجات را در یک رژیم غذایی با پروتئین بالا قرار می دهید. این معادن طلای مغذی حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند که در بیشتر سایر غذاها پیدا نمی شوند، و تحقیق نشان می دهد که افرادی که میوه و سبزی زیاد مصرف می کنند ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

  پروتئین بیشتر، خطرهای بیشتر؟
  جامعه پزشکی نگرانی هایی درباره رژیم های غذایی با پروتئین بالا دارد، بخصوص زمانیکه در دراز مدت بکار برده می شوند. رژیم هایی که چربی اشباع شده زیاد و فیبر کم دارند، مانند بسیاری از رژیم های با پروتئین بالا، می توانند سطح کلسترول خون و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی یا سکته قلبی را افزایش دهند. سایر خطرهای سلامتی بالقوه زمانیکه رژیم هایی با پروتئین بالا زمانیکه به مدت طولانی مصرف می شوند شامل استخوانهای شکننده(پوکی استخوان) و بیماری های کلیوی است.

  #116248
  radan
  مشارکت کننده

  ۴۰ ماده غذایی سرشار از پروتئین
  ۱. ماست چکیده
  ۲. پنیر کاتیج
  ۳. پنیر سویسی
  ۴. تخم‌مرغ
  ۵. شیر، ۲٪ چربی
  ۶. شیر سویا

  ۷. استیک (بالا یا پایین ران)

  ۸. گوشت چرخ‌کرده (۹۵٪ خالص)

  ۹. گوشت شترمرغ (بدون استخوان)

  ۱۰. سینه مرغ (بدون استخوان و بدون پوست)

  محتوی پروتئین: ۲۴ گرم در هر ۸۵ گرم

  ۱۲. ماهی تن یلوفین

  ۱۳. ماهی هالیبوت

  ۱۴. هشت‌پا

  ۱۵. ماهی سالمون وحشی

  ۱۶. ماهی تیلاپیا

  ۱۷. ماهی کولی

  ۱۸. گوشت گاو نمک‌سودشده

  ۱۹. ماهی تن رژیمی

  ۲۰. کنسرو مرغ

  ۲۱. ساردین

  ۲۲. کنسرو لوبیا

  ۲۳. کنسرو عدس خشک

  ۲۴. رِست بیف

  ۲۵. استیک کانادایی

  ۲۶. سوسیس چوریزو

  ۲۷. پپرونی

  ۲۸. سینه بوقلمون کبابی

  ۲۹. گوشت خشک نواری

  ۳۰. کره بادام‌زمینی

  ۳۱. آجیل

  ۳۲. چیپس حبوبات

  ۳۳. نوشیدنی‌های اسموتی

  ۳۴. توفو

  ۳۵. دانه سویا

  ۳۶. نخودفرنگی

  ۳۷. ماست یونانی فریز‌شده

  ۳۸. جوانه گندم

  ۳۹. نودل

  4۰. کوینوا

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست