تأثیر مستقیم استرس بر افزایش اسید معده

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #113493
  Avatarheidary
  مشارکت کننده

  تأثیر مستقیم استرس بر افزایش اسید معده

  هر فردی که دچار استرس شود، ترشح استرس‌هورمون‌ها در معده وی بیشتر شده و اسید معده بیش‌تری تولید خواهد شد. هر فردی که دچار استرس شود، ترشح استرس‌هورمون‌ها در معده وی بیشتر خواهد شد. استرس‌هورمون‌ها شامل گلوکاگن، کورتیزون، آدرنالین و… هستند که با بروز استرس در معده ترشح و سبب به وجود آمدن اسید معده می‌شوند.

  استرس، فرآیند هضم مواد غذایی را دچار اشکال کرده و سرعت آن را کاهش می‌دهد؛ به دلیل اینکه تمام انرژی بدن صرف ازبین‌بردن استرس واردشده به بدن می‌شود، دستگاه گوارش سعی می‌کند مناطق درگیر با استرس را تقویت و انرژی‌رسانی کند.

  تب بوک

  #114403
  Avatarx
  مشارکت کننده

  استرس واقعا اثر میکنه روی معده. معده رو داغون میکنه

  #115443
  Avatarr.ahmadi
  مشارکت کننده

  اضطراب وهم استرس بر هورمون‌هایی که اسیدها و آنزیم‌های معده‌ و شکمتان را تنظیم می‌کنند تاثیر دارند. استرس می‌تواند موجب گرفتگی عضلات شکم شود، این فشار مضاعف، شکمتان را طوری فشرده خواهد کرد که اضطرابتان بیشتر شود.
  در واقع بعضی از علائم اضطراب، ازجمله حالت‌تهوع، به این دلیل به وجود می‌آیند که به مغزتان هشدار دهند که درمعرض چیزی خطرناک یا جدید هستید تا بتواند تصمیمی هوشمندانه برای ایجاد واکنش بگیرد. مغز انتقال‌دهنده عصبی را ترشح می‌کند و معده گیرنده‌هایی برای سروتونین دارد که موجب می‌شود معده‌ فرد بداند که می خواهد با یک موقعیت استرس ‌زا روبه ‌رو شود

  #115444
  Avatarr.ahmadi
  مشارکت کننده

  تنفس عمیق یکی از روش‌های کاهش استرسه

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست