بی‌اشتهایی کودکان نتیجه رفتار والدین است

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #75026
  zghasemi
  مشارکت کننده

  با تاکید بر آزاد گذاشتن کودک در انتخاب نوع غذا ، توجه به دوست داشتن یا نداشتن یک نوع غذا و لذت گفت‌وگو کردن هنگام صرف غذا عواملی هستند که از بی‌اشتهایی کودک و غذا نخوردن او جلوگیری می‌کند.
  با اشاره به اینکه بی‌اشتهایی کودک نتیجه رفتار والدین و اطرافیان است، کودکان کم اشتها وقتی از محیط خانواده دور می‌شوند، اشتهای طبیعی پیدا می‌کنند.

  با تاکید بر این که راهکارهای ساده‌ای جهت رفع بی‌اشتهایی کودک وجود دارد، والدین باید بدانند که نیاز کودک به مواد غذایی در سن 2 تا 3 سالگی کمتر از سال اول تولد است.

  کم کردن مقدار شیر، قطع کردن و ندادن غذاهای شیرخوارگی و جانشین کردن غذاهای خانواده، آزاد گذاشتن کودک در انتخاب غذا، توجه به دوست داشتن یا نداشتن یک نوع غذا و لذت گفت و گو کردن هنگام صرف غذا عواملی هستند که از بی‌اشتهایی کودک و غذا نخوردن او جلوگیری می‌کند.

  کودک باید همراه با خانواده غذا بخورد به طوری که احساس نکند کسی به غذا خوردن او اهمیت می‌دهد.

  هنگام غذا خوردن کودک مادر نباید مرتبا به بشقاب کودک نگاه کند یا هنگامی که غذا می‌خورد نباید وی را تحسین کند.

  با اشاره به اینکه کودک باید غذا را از والدین تقاضا کند، در ظرف کودک باید مقدار کمی غذا گذاشته شود تا کودک پس از خوردن، غذا را تقاضا کند.

  برای انتخاب غذا باید به کودکان آزادی داده شود و نسبت به یک نوع غذا مانند گوشت یا سبزی‌جات اصرار نکرد.

  استفاده از آب میوه طبیعی و افزایش میل به خوردن صبحانه در کودکان

  تکه‌های کوچک از گوشت و لوبیای پخته شده، بهترین غذای مورد علاقه‌ی کودکان نو پا است، این غذا حاوی مقادیر فراوان پروتئین و آهن است.

  کودک در ابتدای سال دوم، روزانه به سه نوبت شیر مادر نیاز دارد، در 18 ماهگی 2 نوبت، در 21 ماهگی یک نوبت شیرمادر نیاز دارد، اگر مادر به این برنامه عمل کند، کودک هم شیر می‌خورد و هم به غذاهایی که برای رشد او لازم است علاقه نشان می‌دهد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.