بهترین منبع ویتامین Cرامیشناسید

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #75388
  zghasemi
  مشارکت کننده

  فلفل دلمه ای
  بسیاری از افراد در فصل سرما و بیماری‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا تمام تلاش خود را جهت ایمن ماندن از شر این ویروس موذی می‌کنند.

  اگرچه هنوز شواهد درباره نقش مبارز و مقابله‌ای ویتامین ث با بیماری‌ها محل بحث بسیاری از دانشمندان و محققان است، با این حال شکی نیست که این ویتامین یکی از بهترین منابع مورد نیاز بدن انسان بوده و هنگامی که بدن در تولید آن ناتوان است، بهترین راه تامین ویتامین ث مورد نیاز بدن، از طریق منابع خارجی جهت تولید و بازسازی سلول‌های پوستی آسیب دیده توسط رادیکال‌های آزاد است.

  اگرچه تامین ویتامین ث مورد نیاز روزانه بدن، به دلیل اینکه تمامی میوه‌ها و سبزیجات به نوعی حاوی مقادیری از این ویتامین هستند، کار دشواری نیست، با این حال سوال این جاست کدام یک از میوه‌ها و سبزیجات حاوی بیشترین میزان ویتامین ث هستند، فلفل دلمه‌ای قرمز، کلم بروکلی، کیوی یا پرتقال؟

  برنده لیست فوق فلفل دلمه‌ای قرمز است چرا که یک وعده غذایی فلفل دلمه‌ای قرمز حاوی 190 میلی گرم ویتامین ث است. در حالی که کلم بروکلی حاوی 132 میلی گرم و کیوی 137 میلی گرم، ویتامین ث هستند. جالب اینجاست که برخلاف باور عمومی، پرتقال با داشتن تنها 83 میلی گرم ویتامین ث در رتبه آخر قرار دارد.

  #99112
  s.samadi
  مشارکت کننده

  حالا که صحبت از منابع خوب ویتامین cشد در صورتی که از این منابع غنی استفاده میکنید دقت کنید که همراه با میگو نباشه چون باعث تولید سمی کشنده در بدن می شود.

  #99123
  ezamani
  مشارکت کننده

  خانم صمدی میشه در مورد تداخل مصرف میگو و ویتامین c بیشتر توضیح بدید!؟

  #99134
  madjd
  مدیرکل

  ترکیب ویتامینC با پتاسیم آرسینیک موجود در میگو تولید اکسید آرسنیک میکند که سمی است

  #99166
  zghasemi
  مشارکت کننده

  دقیقا همینطور است که دکتر مجد گفتند…سم آرسنیک تولید شده کشنده می باشد

  #99168
  s.samadi
  مشارکت کننده

  ممنون مجد عزیز

  #99607
  madjd
  مدیرکل

  خواهش میکنم
  متاسفانه ما ایرانیان کمترفلفل دلمه را خام مصرف میکنیم و با فرایند سرخ کردن و یا پختن آن میزان ویتامین C آن را قبل از مصرف آن از دست میدهیم.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.