بهترين ميوه ها براي افراد مبتلا به ديابت

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #75391
  zghasemi
  مشارکت کننده

  در اين مقاله هفت نمونه از بهترين ميوه ها را كه براي افراد ديابتي مفيد است و قند خون را كنترل مي كند، به شما معرفي مي كنيم:

  ۱. سيب
  سيب سرشار از فيبر، ويتامين C و آنتي اكسيدان است و پكتين فراواني نيز دارد كه در پوست و پالپ آن يافت مي شود. پكتين به سم زدايي از بدن و از بين بردن مواد زايد كمك مي كند و حاوي اسيد گالاكترونيك است كه ثابت شده قند بيماران ديابتي را تا ۳۵ درصد كاهش مي دهد و باعث كاهش نياز به انسولين مي شود.

  ۲. گريپ فروت
  گريپ فروت حاوي فيبر و ويتامين C است كه قند خون را كاهش مي دهد و رتبه ۲۵ را دارد. اين ميوه حاوي فلانوئيد است كه به ايجاد توازن ميان سطح انسولين و گلوكز در خون كمك مي كند. تحقيقات نشان داده است خورده دو وعده گريپ فروت در روز از خطر ابتلا به ديابت نوع ۲ در مراحل بعد زندگي جلوگيري مي كند.

  ۳. توت
  انواع مختلف توت، موتور خانه تغذيه در بدن است و مقادير زيادي فيبر، ويتامين، اسيد فوليك و فيتوكميكال دارد. توت كمترين ميزان كربوهيدرات و نسبت به ميوه هاي ديگر شاخص قند پايين تري دارد. توت قدرت هضم را آسان و به جذب ساكاروز و كنترل قند خون كمك مي كند.

  ۴. پرتقال
  پرتقال رتبه ۴۸ را در شاخص قند خون دارد و سطح بالاي فيبر و ويتامين C موجود در آن به كنترل قند خون كمك مي كند. پرتقال مانند ديگر مركبات، به سطح توازن گلوكز و كاهش انسولين كمك مي كند. پرتقال چربي بسيار اندكي دارد و در كاهش وزن موثر است، زيرا داشتن اضافه وزن يكي از عوامل خطرناك براي ترسيم انسولين به شمار مي آيد.

  ۵. گلابي
  گلابي سرشار از فيبر، ويتامين هاي E و C و B۲ و B۱ و A، اسيد فوليك، مس، فسفر، پتاسيم، كلسيم، آهن و منيزيم است و در اين ميان رتبه ۳۸ قرار دارد. اين ميوه به كاهش فشار خون و كلسترول و تقويت سيستم ايمني بدن كمك مي كند و خواص آنتي اكسيدان نيز در بر دارد.

  ۶. كيوي
  كيوي از ابتلا به بيماري آسم، چاقي، سرطان روده بزرگ و بيماري قلبي و جهش DNA پيشگيري مي كند و حاوي ويتامين C و A، فلانوئيد و مواد معدني سرشاري است. در حقيقت كيوي بيشتر از پرتقال ويتامين C دارد و در مقايسه با موز نيز حاوي بتاكارتن بيشتري است.

  ۷. انبه
  خوردن انبه مانند مصرف داروهاي ديابت است. براساس پژوهشي كه سازمان بهداشت استراليا و كنگره پزشكي ملبورن در سال ۲۰۰۵ انجام داد، انبه تاثيري مشابه با داروهاي ديابت دارد.

  #99107
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  ممنون
  قسمت انبه جالب بود
  ولی انبه خیلی شیرینه
  فکر می کنم نمایه گلایسمی بالایی داشته باشه!

  #99122
  zghasemi
  مشارکت کننده

  نمایه گلایسمی انبه بین 41 تا 60 هست و انرژی یک انبه حدودا 135 کیلوکالری است

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.