بفرماييد شربت خيار!

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #77886
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  تشنگي در اين روزهاي گرم، بيش از هر زمان ديگري زمينه ضعف و خستگي را فراهم مي‌كند. روزه‌داري و در پي آن توجه نكردن به اصول تغذيه در بروز اين حس ناخوشايند تاثير مي‌گذارد…
  البته در اين بين رعايت اصل تنوع مي‌تواند تا حدودي كارگشا باشد.
  مقدار کالري
  مواد غذايي ياد شده در مجموع داراي 190 كيلوكالري انرژي هستند كه در صورت به‌دست آمدن 4 ليوان شربت از اين محتويات، مقدار كالري كه با خوردن هر ليوان از اين شربت به بدن مي‌رسد، 5/47 كيلوكالري خواهد بود. البته با افزودن هر قاشق غذاخوري سكنجبين، مقدار كالري دريافتي 40 كيلوكالري ديگر نيز اضافه خواهد شد.

  همراه اين نوشيدني
  از آنجا كه اين نوشيدني طعم منحصربه فردي دارد، بهتر است آن را با خوراكي ديگري ميل نكنيد اما مي‌توانيد مقدار يخ اضافه شده را افزايش دهيد و حتي از يخ‌هاي بسيار خرد شده استفاده كنيد. به جاي سكنجبين هم مي‌توانيد از عسل استفاده كنيد تا به اين ترتيب ارزش تغذيه‌اي نوشيدني‌تان بيشتر شود.

  طـرز تـهـيـه
  ابتدا يك ليتر آب را با نصف استكان زعفران آب شده مخلوط كنيد. در ته ليواني بلند و بلوري، 3 برگ نعناع تازه قرار دهيد و روي آنها يخ بريزيد. سپس آب زعفراني را به ليوان يخ اضافه كنيد ولي يك سوم ليوان را خالي بگذاريد. در آخر نيز يك چهارم خيار رنده شده را به ليوان اضافه كنيد. به اين ترتيب شربت شما آماده خوردن خواهد بود.
  مـواد لازم (براي 4 نفر)
  خيار
  2عدد
  25كيلوكالري

  سكنجبين
  4
  قاشق غذاخوري
  160 كيلوكالري

  برگ تازه نعناع
  12
  برگ
  5كيلوكالري

  زعفران به ميزان دلخواه
  0
  كيلوكالري

  يخ به ميزان دلخواه

  0 كيلوكالري

  #100981
  s.samadi
  مشارکت کننده

  فکر کنم شربت متنوع و خوبی در تابستان باشه

  #100993
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  دقیقاً
  و البته سالم .

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.