بفرماييد شام چيني

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #77905
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  امروز براي شام چه غذايي درست كنم؟ اين پرسش تكراري هر روز خانم‌ها از خودشان است و تا وقتي كه به جواب مناسبي نرسند، دائم ذهنشان درگير مي‌ماند….
  متخصصان تغذيه نيز همواره تاكيد مي‌كنند بايد در برنامه غذايي روزانه تنوع وجود داشته باشد تا وضعيت تغذيه‌اي اعضاي خانواده در بهترين شرايط ممكن باشد.

  مقدار کالري
  مواد غذايي ياد شده در مجموع 1000 كيلوكالري انرژي دارند و با تقسيم آنها ميان 4 نفر، مقدار كالري دريافتي به 250 كيلوكالري خواهد رسيد بنابراين خوردن اين غذا در وعده شام مناسب است و مي‌تواند وعده غذايي سبكي باشد.
  همراه غذا
  از آنجا كه اين غذا از منابع پروتئيني و سبزي‌هاي متنوع تشكيل شده، كافي است آن را با يك ليوان نوشيدني مانند انواع آبميوه‌هاي طبيعي از آب پرتقال گرفته تا آب آلبالو ميل كنيد تا شام‌تان مغذي‌تر باشد. اگر مي‌خواهيد آن را با چند برش نان ميل كنيد، بهتر است نان‌ها از نوع حجيم و سبوس‌دار باشند.
  طـرز تـهـيـه
  ابتدا روغن را در تابه بريزيد و همه ديواره‌هاي آن را با روغن آغشته كنيد. بعد از يك دقيقه حرارت دادن، تكه‌هاي مرغ را در آن بريزيد و تفت دهيد به طوري كه تمام قسمت‌ها پخته و سرخ شوند. در مرحله بعد، تکه هاي هويج را بيفزاييد (اين تکه ها بايد به صورت نواري نازک برش خورده باشند) و تفت دهيد. پس از نيم‌پز شدن آنها، نوبت به كدوها مي‌رسد. آنقدر آنها را حرارت دهيد تا كمي نرم شوند سپس فلفل‌هاي دلمه‌اي و بعد از چند دقيقه جوانه ماش را اضافه كنيد. براي طعم‌دار كردن اين غذا، پس از افزودن تمام سبزي‌ها، ادويه‌ها، سركه و كنجد را بريزيد. پس از 5 دقيقه، غذاي شما آماده خواهد بود. فراموش نكنيد افزودن هريك از مواد غذايي منوط به نيم پز شدن ماده غذايي قبلي است و نبايد در انتظار پخت كامل آنها بود زيرا در ادامه بر اثر حرارت ديدن بيش از اندازه، بافت آنها از بين خواهد رفت.
  مـواد لازم (براي 4 نفر)
  سينه مرغ خردشده
  300
  گرم
  500
  كيلوكالري

  كدو سبز خردشده
  2ليوان
  50كيلوكالري

  هويج خرد شده
  2ليوان
  50كيلوكالري

  فلفل دلمه‌اي رنگي خرد شده
  1ليوان
  25كيلوكالري
  جوانه ماش
  1ليوان

  25كيلوكالري

  كنجد
  4قاشق غذاخوري
  180 كيلوكالري

  روغن مخصوص سرخ كردن
  2 قاشق غذاخوري
  180كيلوكالري

  سركه سفيد
  3قاشق غذاخوري
  0كيلوكالري

  نمك و فلفل سياه
  به ميزان دلخواه
  0كيلوكالري

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.