برخی نکات تغذیه ای برای کودکان ایرادگیر

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #70326
  v.fazel
  مشارکت کننده

  آیا در خانه کودک ایرادگیری دارید که طی دو روز گذشته تنها یک نوع غذا خورده و از بقیه غذاها ایراد گرفته و یا بازی را به خوردن غذا ترجیح می دهد؟
  اگر چنین است رعایت این چند نکته را به شما توصیه می کنیم: . زمان گرسنگی کودک را بشناسید. کودکان، تنها زمانی شروع به خوردن غذا می کنند که احساس گرسنگی کنند. اگر کودک شما گرسنه نیست با زور و فشار وی را مجبور به خوردن غذا نکنید. همچنین کودک را مجبور به خوردن غذا تا انتها و به اصطلاح پاک کردن بشقابش نکنید چرا که این کار باعث می شود کودک نسبت به خوردن مابقی غذا از خود، مقاومت نشان دهد. . برای امتحان غذاهای جدید توسط کودک، صبور باشید.
  اغلب کودکان به خصوص کودکان نوپا، در مواجهه با غذای جدید، آن را لمس کرده، بو می کنند و حتی ممکن است مقدار کمی از آن را در دهان گذاشته و پس از کمی مزه کردن آن را بیون آورند. کودک شما ممکن است پس از امتحان اولین لقمه، نیاز به امتحان مجدد غذا داشته باشد، شما باید در این لحظات، کاملا از خود صبوری نشان دهید. شما می توانید با دادن رنگ و شکل های جذاب و متنوع به غذا، کودک خود را به خوردن غذا بیشتر متمایل کنید، و این را بدانید که تنها خوشمزه گی غذا برای جذب کودک به خوردن غذا کافی نیست. . از غذا سرگرمی بسازید. کلم بروکلی و سبزی جات را همراه با سس به کودک اتان بدهید. با استفاده از کاترهای شیرینی بر، غذاها را به شکل های متنوع و جذاب درآورید. از کودک بخواهید در تهیه غذا به شما کمک کند. در فروشگاه از کودک بخواهید در انتخاب میوه و سبزی جات و دیگر غذاهای سالم به شما کمک کند. هر چیزی را که ناسالم بوده و نمی خواهید کودک اتان آن ها را بخورد، نخرید. در خانه، از کودک بخواهید به شما در شستن میوه و سبزی جات و یا چیدن میز غذا، کمک کند. . الگوی خوبی برای کودک باشید. کودکان مقلدان خوبی هستند، اگر شما غذاهای سالم و متنوعی بخورید، آن ها نیز از شما تقلید می کنند. . زیرکانه عمل کنید. کلم بروکلی یا فلفل دلمه ای را با سس مورد علاقه کودک آغشته کنید، روی ظرف حاوی غلات کودک، میوه های مختلف و مورد علاقه کودک را خرد کنید، کدو یا هویج را رنده ریز کرده و درون سوپ بریزید تا دیده نشوند. . عواملی که باعث حواس پرتی می شوند را به حداقل برسانید. در طول خوردن غذا تلویزیون را خاموش کرده و هرگونه وسیله ای که باعث حواس پرتی کودک می شود، مانند کتاب یا اسباب بازی را از محیط غذا خوردن کودک دور کنید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.