برای کاهش وزن یوگا بهتر است یا پیلاتس؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #114173
  Avatarvida samiee
  مدیر

  برای کاهش وزن یوگا بهتر است یا پیلاتس؟

  ورزش پیلاتس خوبه یا نه , پیلاتس بهتر است یا یوگا؟

  یوگا و پیلاتس ، اغلب در حوزه ی تناسب اندام و فعالیت های ذهنی با هم همراه هستند، و از روش های مختلفی، مزایای مشابهی دارند. پیلاتس بر کشش و تقویت بدن، بخصوص عضلات مرکزی متمرکز است. یوگا به تقویت کل بدن، کشش و تنفس توجه دارد و در سبک های مختلف ارائه می شود.

  اما هنگامیکه از لحاظ کاهش وزن به آنها نگاه کنیم، شاید هیچیک از این دو، بهترین منبع کاهش وزن شما نباشند. با اینحال با توجه به سبک انتخابی، ممکن است یوگا در کالری سوزی، اولویت داشته باشد.

  کاهش وزن

  تحقیقی در مجله ی «غدد درون ریز و متابولیسم بالینی» در سال ۲۰۰۷ تایید کرد که کاهش وزن ، مستقیما به کالری مربوط می شود. در واقع باید بیشتر از آنچه کالری مصرف می کنید، بسوزانید. نیم کیلو چربی معادل ۳۵۰۰ کالری است، بنابراین سوزاندن ۵۰۰ کالری در هر روز، هرهفته نیم کیلو از وزنتان می کاهد.

  یک شخص ۸۰ کیلوگرمی، با انجام یک ساعت پیلاتس ، بسته به اینکه مبتدی باشد یا پیشرفته، در هر جلسه ۲۷۰ تا ۴۶۰ کالری می سوزاند. و این در حالی است که یک ساعت یوگا با توجه به سبک انتخابی، بین ۲۰۰ تا ۳۶۰ کالری می سوزاند.

  پیلاتس

  اگر به دنبال کاهش وزن هستید، انجام پیلاتس به تنهایی، موثرترین راه برای رسیدن به اهدافتان نخواهد بود. اگر سبک زندگی بی تحرک ی دارید، هر نوع فعالیت فیزیکی (چه پیلاتس و چه انواع دیگر) به احتمال زیاد باعث کاهش وزن شما می شود.

  اما اگر گهگاه ورزش می کنید، بعید است که پیلاتس ، وزن شما را بطور جادویی کاهش دهد. پیلاتس ، بدن شما را تغییر می دهد. حتی اگر عدد روی ترازو تغییر نکند، ممکن است لباس های شما، بهتر به بدنتان بنشیند و تفکیک عضلانی و قدرت بیشتری داشته باشید.

  یوگا

  یوگا هم ورزش دیگری است که اگر تنها فعالیت بدنی شما باشد، کاهش وزن تان را تضمین نمی کند. اگر چه یوگا ی وینیاسا (یک سبک یوگا که باعث ایجاد حرارت در بدن می گردد و با تنفس شما مرتبط است)، در هر ساعت تقریبا ۶۰۰ کالری می سوزاند، اما این، شکلی از یوگا نیست که اکثر مردم هر روز انجام می دهند.

  تمام انواع یوگا ، به تفکیک، کشش، و تقویت عضلات شما کمک می کنند. در سطح روانی، یوگا می تواند محیط آرام تری ایجاد کند، به ذهن شما امکان آرام شدن دهد، خود انتقادی را کاهش، و اعتماد بنفستان را افزایش دهد.

  ژان مادرن، نویسنده کتاب « یوگا ، چربی می سوزاند» می گوید که یوگا برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند دو کار انجام می دهد: گوارش شما را بهتر می کند، در نتیجه احتباس آب، نفخ و یبوست از بین می رود، و سیستم غدد درون ریز شما را که مسئول الگوی اشتها ، خلق و خو و خواب شماست، بهبود می بخشد.

  پیشنهاد

  اگر هدف اصلی شما کاهش وزن است، از یوگا و پیلاتس اجتناب نکنید. مزایایی که آنها برای تفکیک و تقویت عضلات دارند، به شما در برنامه ورزشی تان کمک خواهد کرد. اگر مصمم هستید که فقط یوگا یا پیلاتس انجام دهید، یوگا در سوزاندن بیشترین مقدار کالری ، موثرتر است.

  از یوگا ی هاتا که در هر ساعت فقط ۲۰۰ کالری می سوزاند اجتناب کنید، و به جای آن یوگا ی وینیاسا انجام دهید. با این حال، برای دریافت بهترین نتیجه در کاهش وزن ، یوگا و پیلاتس را مانند یک پوئن اضافه در نظر بگیرید، و بعنوان سریع ترین راه برای کاهش وزن ، بر ورزش های هوازی وتمرینات قدرتی، تمرکز کنید.

  برگزیده ها

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست