بدترین زمانها و بدترین مکانها برای ورزش و فعالیت بدنی ؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #68073
  nikbakht
  مشارکت کننده

  ساعات شب را برای ورزش انتخاب نكنید زیرا در این ساعات اكسیژن جذب شده توسط درختان در روز به‌صورت دی‌اكسید‌كربن از برگ درختان به محیط خارج انتشار می‌یابد.
  بسیاری از افراد به‌ویژه در فصل گرما و تابستان ساعات اولیه شب را برای ورزش در پارك‌ها انتخاب می‌كنند كه این گزینه به‌دلیل انتشار دی‌اكسید‌كربن در ساعات شب مطلوب نیست ..

  ورزش در ساعات پایانی شب به‌دلیل پدیده بازدم دی اكسید كربن برای ریه بسیار خطرناك و مضر است و بنابر نظر كارشناسان در این ساعات پیاده‌روی در معابر عمومی شهر بهتر از پیاده‌روی در سطح پارك‌هاست.حتی توصیه می‌شود افراد در ساعات شب بر نیمكت‌هایی كه در محیط‌های پر درخت پارك‌ها قرار دارند ننشینند زیرا خطر بروز خفگی به‌دلیل انتشار دی‌اكسید‌كربن زیاد از برگ درختان وجود دارد.

  فعالیت طبیعی شش‌ها بدین طریق است كه اكسیژن دریافتی از هوای سالم را از طریق دم جذب كرده و پس از آن دی اكسید كربن را به‌صورت بازدم از بدن خارج می‌كنند، بنابراین هنگامی كه افراد شب و در محیطی پر درخت ورزش می‌كنند نه تنها بر اثر این فعالیت اكسیژن بیشتری وارد بدن آنها نمی‌شود كه باعث وارد شدن دی‌اكسید‌كربن به ریه‌ها و دم و باز دم مكرر دی‌اكسید‌كربن و كاهش میزان اكسیژن مورد نیاز برای بدن می‌شود.

  بنابراین بهترین گزینه آن است كه افراد ساعات شب را به پیاده‌روی و نه ورزش سنگین در محیط‌های پر درخت اختصاص دهند زیرا در نتیجه ورزش سنگین میزان دم و بازدم در هر دقیقه بسیار بالا می‌رود و افرادی كه در ساعات شب در پارك‌ها می‌دوند در خطر جذب دی‌اكسید‌كربن بیشتر قرار می‌گیرند و این مسئله در دراز‌مدت عوارضی را در ریه آنها پدید می‌آورد.

  گردآوری :گروه سلامت سیمرغ

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.