ایران : نوشابه‌خورترین ملت جهان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #67999
  nikbakht
  مشارکت کننده

  امـروزه مصرف نوشابه های گازدار بطور فزاینده ای میان مـردم رایج شده است. پــژوهشگران پـوسیدگی دندان ها، چاقی، سوء تغذیه، تاثیر منفی بروی كلیه ها، پوست و استخوان ها را از جمله مضرات مصرف نوشابه های گازدار می دانند.

  به گزارش سرویس علم و فناوری برنا، طبق آمارهای به دست آمده سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار در ایران 42 لیتر است. مقایسه این آمار با آمار دیگر کشورهای جهان نشان می دهد که ما در سرانه مصرف نوشابه‌هاى گازدار مقام اول را در جهان پیدا کرده‌ایم. برای این که بیشتر وحشت کنید، بد نیست بدانید که میانگین مصرف نوشابه‌های گازدار در دنیا برای هر فرد 10 لیتر است.

  در بیست سال اخیر، مصرف نوشابه هاى گازدار در كشور، نزدیك به 15 درصد رشد داشته است، در حالی که مصرف شیر و لبنیات، تنها حدود یك دهم درصد رشد كرده است. سرانه‌ مصرف لبنیات در ایران كمتر از یك سوم استاندار جهانی است.

  بنابراین مصرف نوشابه های گازدار را به حداقل ممكن برسانید و در عوض به نوشیدن آب و آب میوه های طبیعی روی آورید. هرگاه هم كه هوس مصرف نوشابه های گازدار را كردید حتما از نی استفاده كنید تا از تماس مستقیم نوشابه با دندان ها جلوگیری كرده باشید.

  منبع: خبرگزاری بُرنا / برگرفته از سایت تبیان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.