اگر مي‌خواهيد از شر رژيم‌هاي غذايي سفت و سخت خلاص شويد…

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #77925
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  تابستان از راه رسيده. سفر، مهماني، دورهمي‌هاي شبانه خانوادگي و تا دير وقت بيدار ماندن و البته به تبع همه اينها سورهاي خوراکي گاه و بيگاه جزو لاينفکي از همه اين موارد است…
  بزرگ‌ترين نگراني در چنين مواقعي گرفتار شدن در بند کيلوهاي اضافي چربي است که با سرعت باور نکردني روي هم انباشته مي‌شوند و در نهايت هم به بلاي جان افراد تبديل خواهند شد. با اين تفکر که چطور رژيم بگيريم و وزن کم کنيم و البته چطور عطاي خوردن خوراکي‌هاي مورد علاقه‌مان را به لقايش ببخشيم، تابستان را به خودتان تلخ نکنيد. شايد خيلي هم لازم نباشد سراغ برنامه‌هاي غذايي سفت و سخت برويد بلکه با صحيح خوردن اين دغدغه عصر مدرن را به حداقل برسانيد.
  فيبر بخوريد، نوش‌جانتان!
  آيا مي‌دانستيد مصرف غذاهاي فيبردار بدون رژيم‌هاي غذايي طاقت‌فرسا مي‌تواند گام بلندي در راستاي کنترل وزن باشد؟ نکته اينجاست که بايد به تناسب فصل سراغ موادغذايي برويد که درصد بيشتري فيبر دارند. فيبر يعني الياف يا صمغ‌هاي گياهي كه به زبان خيلي ساده حجم معده شما را اشغال مي‌كند و باعث ايجاد احساس سيري‌تان خواهد شد. به اين ترتيب اشتها بسته شده و در نتيجه پرخوري هم متوقف خواهد شد. همچنين، مصرف فيبر باعث تخليه سريع‌تر موادغذايي مصرفي از جمله چربي‌ها مي‌شود. تحقيقات منتشرشده در ژورنال موادغذايي نشان داده خوردن 8 گرم فيبر به ازاي هر 1000 کالري که به بدن مي‌رسد مي‌تواند موجبات کاهش وزن را فراهم آورد بنابراين اگر 2000 کالري مصرف مي‌کنيد بهتر است مقدار فيبر را به 16 گرم برسانيد. بهتر است براي يک‌بار هم که شده اين راه را امتحان کنيد اگرچه قبل از آن بايد برخي موادغذايي متناسب با فصل گرما را شناسايي کنيد که فيبر کافي براي کمک به روند کاهش وزن شما داشته باشند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.