الکل احتمال بروز سرطان دهان را افزايش مي‌دهد

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #75211
  Zohre Azimi
  مشارکت کننده

  کارشناسان هشدار دادند با افزايش مصرف الکل موارد ابتلا به سرطان دهان نيز بيشتر شده است. ميزان تلفات ناشي از سرطان دهان از مجموع تلفات ناشي از سرطان رحم و بيضه در انگليس بيشتر است. سال گذشته 1600 تن در اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست دادند. با اين حال ترک سيگار و الکل مي‌تواند در ‪ 75 درصد موارد از بروز اين نوع سرطان پيشگيري کند.
  ميزان ابتلا به سرطان دهان در انگليس در ‪ 10 سال گذشته افزايش قابل توجهي يافته است. درحاليکه ميزان استعمال دخانيات به علت افزايش آگاهي مردم از خطرهاي سيگار براي سلامتي کاهش يافته است مصرف الکل بيشتر شده است.

  مردم نمي‌دانند الکل مهمترين عامل بروز سرطان دهان است. الکل بعد از سيگار دومين عامل خطر است که چندان شناخته نشده نيست. در صورتي که هر يک از علايم زير به مدت بيش از سه هفته بهبود نيابد به پزشک يا دندان پزشک مراجعه شود.

  هر چه ميزان مصرف الکل بيشتر باشد شانس ابتلا به اين بيماري نيز افزايش مي‌يابد. با اين حال شواهد نشان مي‌دهد تشخيص زودهنگام اين بيماري شانس درمان موفقيت آميز را افزايش مي‌دهد
  سرطان دهان فقط يکي از بيماريهاي ناشي از مصرف الکل است. ساليانه‪ 5 هزار مورد مرگ ناشي از سرطان را مي‌توان با افراط در مصرف الکل مرتبط دانست

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.