افزایش نیاز به انسولین با خوردن غذای چرب

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #82184
  v.fatoorechi
  مشارکت کننده

  وعده غذایی پرچرب نیاز به انسولین را در بیماران دیابتی نوع یک افزایش می دهد.
  بیماران دیابتی نوع یک که وعده غذایی پرچرب مصرف می کنند در مقایسه با کسانی که وعده غذایی با چربی کمتر می خورند نیاز به انسولین بیشتری دارند و افزایش قند خون را بیشتر تجربه می کنند .
  این یافته ها نشان می دهد که بیماران دیابتی نوع یک در تنظیم دوزانسولین شان علاوه بر مقدار کربوهیدرات باید به مقدار چربی غذایشان نیز توجه کنند.
  محققین با مطالعه بر روی تعدادی از بیماران دیابتی نوع یک به این نتیجه رسیدند که چربی رژیم غذایی می تواند بر روی سطح گلوکز و نیاز به انسولین تاثیر گذارد.
  تحقیقات نشان داده است که چربی رژیم غذایی حساسیت به انسولین را مختل میکند.
  مطالعات بر روی بیماران دیابتی نوع یک نشان داده است که وعده غذایی با چربی زیاد مثل پیتزا باعث افزایش قند خون ساعتی پس از مصرف می شود.
  در یک مطالعه 7 شرکت کننده (بزرگسالانی با دیابت نوع یک با میانگین سنی 55 ساله ) حضور داشتند آنها 2 روز را در یک مرکز پزشکی گذراندند ووعده غذایشان و میزان قند خون و سطح انسولین پلاسمایشان به دقت بررسی شد. صبحانه و ناهاردو روز آنها چربی کمی داشت ولی شام یک شب آنها در مقایسه با شب دیگر چربی بیشتری داشت.
  نتایج مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان پس از خوردن شام پرچرب در مقایسه با شامی که چربی کمتری داشت به انسولین بیشتری نیاز پیدا کردند و همچنین 5 تا 10 ساعت پس از مصرف وعده غذایی پرچرب افزایش قند خون بیشتری داشتند.

  #101500
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  ممنون مطلب آموزنده ای بود

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.