آیا می دانید چه سبزی هایی برای افراد دیابتی مفید می باشند؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66556
  nikbakht
  مشارکت کننده

  یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف بیشتر اسفناج و سایر سبزی‌های برگ‌دار سبزرنگ می‌توانند خطر دیابت را کاهش ‌دهند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه این بررسی که نتایج آن در ژورنال پزشکی بریتانیا منتشر شده است، به موضوعی بحث‌برانگیز پرداخته است، و نویسندگان آن هشدار می‌دهند که تحقیقات بیشتری برای اثبات لازم است. یک گروه از پژوهشگران به سرپرستی پاتریس کارتر در دانشگاه لایسستر در مرکز انگلیس شش بررسی دربرگیرنده 220000 نفر را مورد بازبینی قرار دادند که به رابطه میان مصرف سبزی و میوه و دیابت نوع 2 با شروع در بزرگسالی پرداخته بودند. آنها دریافتند خوردن یک و نیم وعده اضافی سبزی‌های برگ‌دار سبزرنگ خطر ابتلا به دیابت را تا 14 درصد کاهش پیدا می‌کند، اما خوردن میوه و سبزی بیشتر همراه هم اثر چندانی در این زمینه نداشت.
  گروه کارتر پیشنهاد می‌کنند سبزی‌های برگ‌دار سبزرنگ از این لحاظ مفید هستند که حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان و منیزیم هستند، اما لازم است که کار بیشتری در این مورد انجام شود.
  در یک بررسی جداگانه که در ژورنال داروشناسی بریتانیا منتشر شده است،‌ دانشمندان چینی می‌گویند یک ترکیب استخراج‌شده از انواع گیاهان دارویی چینی توانسته است به اثر دیابت نوع 2 را بر موش‌ها کاهش دهد. این ترکیب که امودین (emodin) نام دارد،‌آنزیمی به نام 11-Beta-HSD1 را مهار می‌کند که در ایجاد مقاومت به انسولین نقش دارد.

  گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.