آیا با رژیم اتکینز می توان لاغر شد؟ چگونه ؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #68834
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  [واقعیت این است که رژیم اتکینز که متاسفانه کاربرد وسیعی پیدا کرده قادر به کم کردن و سوزانیدن چربی های بدن نمی باشد . در حقیقت این رژیم جهت جلب بیماران بدون در نظر گرفتن پیامدهای احتمالی آن و ریسک های احتمال آن توصیه می گردد . ❗
  کاهش وزن و سایز سریعی که به وسیه رعایت این رژیم ایجاد می شود ، ناشی از دفع آب بدن است و بعد از مدت کوتاهی حتی بیشتر از قبل ، وزن کاهش یافته سریعاً افزایش می یابد .
  علت تحمل و عدم احساس گرسنگی در این رژیم سوخت ناقص چربی ها و افزایش ترکیبات کتونی می باشد که از یک طرف ایجاد بی اشتهایی می کند و از طرف دیگر دفع اسیداوریک را کاهش می دهد .
  لذا افرادی که نقرس دارند احتمال حمله بیماری آنها با این رژیم بسیار افزایش پیدا می کند و ایجاد سنگ ها اوراتی دور از انتظار نمی باشد .
  فراوانی گوشت و چربی های مصرفی دراین برنامه کاهش وزن ، با افزایش دادن سطح کلسترول و تری گلیسرید ، ضمن وارد آمدن فشار به عملکرد کبدی ، خطر تنگی رگ های خون رسان به ارگان های حساس مثل قلب ، مغز ، و کلیه را افزایش می دهد .
  افزایش دریافت پروتئین از طریق چنین رژیمی موجبات خروج کلسیم از استخوان ها را فراهم کرده و دفع ادراری کلسیم را افزایش می دهد و پوکی استخوان ها را سرعت می بخشد .
  بنابراین جهت کاهش دادن وزن راه حلی جز رژیم غذایی اصولی و علمی وجود ندارد .

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.