۷ ماده غذایی سرشار از فیبر برای مبتلایان به دیابت

7 ماده غذایی سرشار از فیبر برای مبتلایان به دیابت
فیبر کربوهیدراتی است که بدن نمی‌تواند آن را هضم کند. در نتیجه بعد از مصرف مواد غذایی حاوی آن قند خون به آرامی بالا رفته و از نوسان قند خون پیشگیری می‌شود. این کربوهیدرات غیرقابل هضم در کاهش کلسترول خون، ایجاد حس سیری و پیشگیری و درمان یبوست نیز موثر است.

بهترین منابع غذایی حاوی فیبر برای مبتلایان به دیابت

۱- عدس
عدس حاوی کربوهیدرات و پروتئین است. ۴۰ درصد کل کربوهیدرات موجود در عدس فیبر است. هر لیوان عدس پخته حاوی حدود ۱۵ گرم فیبر و ۱۸ گرم پروتئین است.
۲- لوبیاها
میزان فیبر در یک لیوان لوبیا قرمز، لوبیا سیاه و لوبیا سفید به ترتیب ۱۳، ۱۵ و ۱۸ گرم است. نشاسته موجود در لوبیاها نسبت به فرآیند هضم مقاوم است. به عبارت دیگر، به سرعت وارد جریان خون نمی‌شود. بنابراین، تاثیر کمتری بر قند خون دارد.
۳- آووکادو
آووکادو منبع خوب فیبر و اسید چرب امگا ۳ است. هر لیوان آووکادو حاوی حدود ۳۶۸ کیلوکالری انرژی و ۳۴ گرم چربی است. بنابراین، به علت داشتن کالری بالا نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد.
۴- کلم بروکلی
یک لیوان بروکلی خام خرد شده حاوی حدود ۲/۴ گرم فیبر و مقداری پروتئین است. بروکلی سرشار از ویتامین‌های C، K و فولات است.
۵- انواع توت
توت‌‌ها حاوی فیبر، آنتی‌اکسیدان و سایر مواد مغذی هستند. مصرف توت خطر ابتلا به برخی از سرطان‌ها را کاهش داده و به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند.
۶- گلابی
یک عدد گلابی بزرگ حاوی حدود ۷ گرم فیبر و مقداری ویتامین C و پتاسیم است.
۷- جو و جو دوسر
هر دوی این غلات حاوی فیبری به نام “بتا گلوکان”هستند. بتا گلوکان عملکرد هورمون انسولین را بهبود داده و قند خون و کلسترول خون را کاهش می‌دهد.

Loading