۶ توصیه برای زمانی که سرماخوردگی خواب را دشوار می‌سازد

6 توصیه برای زمانی که سرماخوردگی خواب را دشوار می‌سازد

برای اینکه در زمان ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا گرفتگی بینی و سرفه مانع خواب و استراحت شما نشود نکات ذیل را رعایت نمایید:
۱- دراز کشیدن احتمال گلو درد و سرفه کردن را افزایش می‌دهد. بنابراین بهتر است در هنگام خوابیدن سر را بالاتر از بدن قرار دهید. این راهکار می‌تواند تا حدی به تنفس بهتر و خواب راحت‌تر کمک کند.
۲- برای مرطوب کردن هوا می‌توانید از دستگاه بخور استفاده کنید. دستگاه بخور را طبق دستورالعمل آن به طور منظم تمیز کنید تا آلوده به باکتری و قارچ نشود.
۳- از مواد غذایی و نوشیدنی‌های گرم استفاده کنید. تنفس بخار ناشی از سوپ یا نوشیدنی گرم به مجاری بینی که خشک شده و نیز به تمیز شدن راه‌های هوایی کمک می‌کند. اضافه کردن مقدار کمی عسل به نوشیدنی سبب تسکین گلو شده و به کاهش سرفه کمک می‌کند.
۴- از داروهای مخصوص سرماخوردگی و آنفلوآنزا استفاده کنید. تعداد زیادی داروهای بدون نسخه در این زمینه وجود دارد. برچسب این داروها را به دقت مطالعه کنید. در صورتیکه با توجه به علائم خود در مورد استفاده از داروهای بدون نسخه مطمئن نیستید با داروساز مشورت نمایید.
۵- در هنگام ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا به منظور جلوگیری از انتشار بیماری توصیه می‌شود که تنها و در یک اتاق مجزا بخوابید. در این صورت می‌توانید راحت‌تر سرفه کنید و بدون آنکه باعث بیدار شدن دیگران شوید از رختخواب خارج شوید.
۶- اگر برای به خواب رفتن مشکل دارید قبل از خوابیدن کمی مطالعه کنید و یا به موسیقی گوش کنید. سپس هنگامی که احساس خواب‌آلودگی کردید به رختخواب بروید.

Loading