۱- بدن ما دو نوع چربی ذخیره می‌کند که عبارتند از چربی سفید و چربی قهوه‌ای. چربی سفید “چربی بد” نامیده می‌شود، زیرا تجمع بیش از حد آن در بدن منجر به اضافه وزن و چاقی می‌شود. چربی قهوه‌ای “چربی خوب” است، زیرا سوختی است که بدن برای تولید انرژی آن را می‌سوزاند. محققان همواره به دنبال راهی هستند که بدن را برای تبدیل چربی سفید به چربی قهوه‌ای تحریک نمایند. یکی از این راهکارها مواجهه با هوای سرد است. مواجهه با هوای سرد سبب فعال شدن متابولیسم چربی قهوه‌ای در انسان می‌گردد. هوای سرد به سرمای متوسط گفته می‌شود که با لرزیدن همراه نیست.
۲- مطالعات نشان می‌دهند که در زمستان با کاهش دما اشتها افزایش می‌یابد. همچنین مشخص شده که فعالیت بدنی در هوای سرد سبب احساس گرسنگی می‌شود. بنابراین در هوای سرد زمستان پیاده‌روی سریع یا دویدن قبل از وعده غذایی منجر به افزایش اشتها خواهد شد.
۳- یکی دیگر از مزایای مواجهه با هوای سرد کاهش التهاب است. به طور سنتی، از کمپرس سرد برای درمان کبودی‌ها استفاده می‌شود. با این حال، باید در مورد میزان سرمای مورد استفاده برای هر نوع التهاب و هر فردی دقت کافی شود. مقدار سرمای مورد استفاده نباید از توانایی بدن برای خنثی‌ کردن آن بیشتر باشد.
۴- تحقیقات نشان داده در هنگام خواب دمای بدن شروع به کاهش می‌کند. افراد مبتلا به بی‌خوابی قادر به تنظیم مناسب درجه حرارت بدن خود نیستند. این امر منجر به اختلال در روند به خواب رفتن می‌شود.مواجهه با هوای سرد به این افراد در به خواب رفتن کمک می‌کند. بر اساس دستورالعمل‌های فعلی دمای مناسب برای اتاق خواب حدود ۵/۱۵ تا ۱۹ درجه سانتی‌گراد (۶۰ تا ۶۷ درجه فارنهایت) است.

Loading