۴ راهکار مفید برای آن‌که مصرف میوه و سبزی را افزایش دهید

4 راهکار مفید برای آن‌که مصرف میوه و سبزی را افزایش دهید
توصیه می‌شود انواع میوه‌ها و سبزیجات رنگی در طی روز مصرف شود. رعایت تنوع در دریافت این دسته از مواد غذایی در تامین مواد مغذی مختلف که مورد نیاز بدن هستند، اهمیت دارد. اما امروزه بسیاری از کودکان و بزرگسالان به میزان کافی میوه و سبزی مصرف نمی‌کنند. به همین علت میزان دریافت مواد مغذی موجود در این مواد غذایی، از جمله پتاسیم و فیبر، کمتر از میزان توصیه شده است. این امر می‌تواند سلامتی را تحت تاثیر قرار دهد.
بهتر است در هر فصل از میوه‌ها و سبزیجات همان فصل استفاده کنید. زیرا مواد غذایی تازه سرشار از مواد مغذی هستند. انواع منجمد آن‌ها نیز می‌‎توانند انتخاب‌های مناسبی باشند. اما مصرف انواع خشک آن‌ها باید محدود شود. زیرا تاثیر زیادی در رفع احساس گرسنگی نداشته و در حجم کم دارای کالری بالایی هستند. به عنوان مثال، کالری یک چهارم لیوان کشمش معادل ۲ لیوان حبه انگور است. این موضوع در مورد آبمیوه‌ها نیز، حتی اگر ۱۰۰ درصد طبیعی باشند، صادق است.
 شما می‌توانید به کمک راهکارهایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد مصرف این دسته از مواد غذایی را در برنامه روزانه خود افزایش دهید:
۱- از این دسته از مواد غذایی به عنوان میان وعده استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هویج، گوجه‌فرنگی و کرفس را شسته و به صورت خرد شده در یخچال نگهداری دارید. همیشه یک ظرف میوه را بر روی میز یا کابینت قرار دهید.
۲- از دستورالعمل‌های غذایی که یکی از اجزای تشکیل دهنده آن‌ها میوه یا سبزی است، استفاده کنید. به عنوان مثال، پیتزای سبزیجات.
۳- روز خود را با این مواد غذایی آغاز کنید. شما می‌توانید در وعده صبحانه به مخلوط شیر و غلات صبحانه یا جو دوسر مقداری موز، توت یا توت‌فرنگی اضافه کنید. یا همراه با پنیر از گوجه‌فرنگی و خیار استفاده کنید.
۴- از این مواد غذایی برای تهیه نوشیدنی استفاده کنید. شما می‌تواند میوه یا سبزی را در مخلوط‌کن ریخته و با شیر کم چرب یا ماست مخلوط کنید. اگر اضافه وزن ندارید می‌توانید به این مخلوط چند اسکوپ بستنی بیفزایید.

Loading