اغلب مردان می‌دانند که برای سوزاندن کالری و رسیدن به وزن ایده‌آل خود به ورزش نیاز دارند. اگرچه، فواید ورزش بیشتر از این موارد ظاهری می‌باشد. متناسب بودن از لحاظ جسمانی به داشتن عمر طولانی‌تر، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها، بهبود کیفیت زندگی و همچنین بالا نگه داشتن سطح تستوسترون با بالا رفتن سن کمک می‌کند.

سطح بالای تستوسترون:

مطالعات نشان می‌دهند ورزش کردن مانع کاهش تستوسترون ناشی از افزایش سن در مردان می‌شود. در یک مطالعه، حتی فعالیت بدنی منجر به افزایش سطح این هورمون شد. این اتفاق برای مردانی که سابقه ورزش نیز نداشتند، صادق بود. با این حال، هنوز بی‌خطر بودن دریافت مکمل تستوسترون مورد بحث است.

بهبود کیفیت زندگی:

فعالیت بدنی منظم از طریق کاهش استرس، افسردگی، اضطراب و عصبانیت منجر به افزایش کیفیت زندگی می‌شود. بیشتر افراد پس از انجام فعالیت بدنی منظم حال عمومی بهتری دارند. مطالعات توصیه می‌کنند ۳۰ دقیقه ورزش متوسط در روز سطح انرژی، توانایی خوابیدن و رضایت از خود را در مردان و زنان تقویت می‌کند.

کاهش خطر برخی از سرطان‌ها:

مردانی که در میانسالی از نظر جسمانی متناسب هستند، در سالمندی کمتر به سرطان مبتلا می‌شوند. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا مردانی که در میانسالی از نظر جسمانی متناسب هستند، با افزایش سن کمتر درگیر سرطان ریه و روده می‌شوند.

کاهش خطر بیماری‌های قلبی – عروقی:

متاسفانه مردان در مقایسه با زنان بیشتر به حمله قلبی مبتلا می‌شوند و میزان مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی در مردان بیشتر از زنان می‌باشد. خوشبختانه ورزش منظم گردش خون را تقویت کرده که می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی و سکته را کم کند. ورزش متوسط نیز بسیاری از عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش می‌دهد، اعم از کاهش سطح کلسترول خون، فشار خون و بهبود وضعیت قند خون.

کاهش خطر مرگ ناشی از دیابت و آپنه خواب (خفگی در خواب):

آپنه خواب مشکلی است که طی آن به طور مکرر تنفس در طول خواب متوقف می‌شود و با افزایش خطر دیابت در ارتباط است. مردان مبتلا به آپنه خواب و دیابت، با ورزش متوسط خطر مرگ ناشی از هر دو بیماری را کاهش می‌دهند.

طول عمر بیشتر:

به دلیل بیشتری برای متناسب بودن نیاز دارید؟ بر اساس مطالعه‌ای متشکل از ۱۴۰۰۰ مرد، میزان متناسب بودن از لحاظ جسمانی می‌تواند طول عمر را حتی بهتر از نمایه توده بدنی (BMI) تخمین بزند. زمانیکه سلامتی جسمی یک مرد افزایش می‌یابد، خطر مرگ ناشی از هر بیماری ۱۵ درصد و خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی ۱۹ درصد کاهش می‌یابد.

Loading